Ztráta může být velmi široký pojem. Může to znamenat nejen úmrtí či odchod, ale i to, když se někdo blízký jednoduše vytratí ze života. Když se ztráta týká dětí, často nevíme, jak zareagovat. Co bychom pro ně vlastně vůbec mohli udělat. Právě pro tyto těžké situace jsou tu naši odborníci. Jsou připraveni provést vás vším, čím je potřeba. Naše neutrální a bezpečná půda vám umožní otevřenou komunikaci a především dětem usnadní mluvit o svých pocitech naprosto upřímně.

Rodinám, příbuzným, ale i známým pomůžeme ve chvílích, kdy ztratí:

  • člena rodiny
  • rodinného přítele
  • kamaráda
  • třeba i domácí zvířátkoIdea a cíl

Každý někdy v životě někoho ztratí. Odchodem, rozlukou či smrtí. Každý má právo na plnou podporu a pochopení v tuto a ve všech dalších chvílích, které přijdou. Ani děti nejsou výjimkou, naopak potřebují proaktivní péči, samy si o ni jinak třeba nikdy neřeknou. Rodiče toho mívají nad hlavu, ale děti i tak potřebují cítit lásku a porozumění. Potřebují pochopit, co se děje. Potřebují, aby někdo odpověděl na jejich palčivé otázky. Potřebují bezpečnou náruč pro pláč. Každá ztráta potřebuje ošetřit a pofoukat, aby bolela s časem méně a méně. Umíme rodičům poradit, jak se v situaci zorientovat a přijmout ji. Aby pochopili, co jejich děti prožívají a jak to vnímají. Aby se na své děti dokázali naladit a sami porozuměli jejich potřebám.Vaše příběhy

Příběhy, se kterými k nám klienti a klientky přicházejí, považujeme za důvěrné a dále je nešíříme. Zkuste se v následující modelové situaci vžít do Péťovy kůže.

Péťa je pětiletý kluk – má mámu, tátu, malého ročního brášku Jirku, dědy a babičky, tety. Chodí do školky, kde má kamarády. Rád plave, hraje hokej, maluje a o vše se zajímá, stále se na něco ptá. Jednou, když ho ze školky vyzvedává babička s malým Jírou, přijdou domů, máma ani táta tam nejsou a od babičky se dozvídá, že máma přijde navečer. O tátovi babička nemluví. Máma přijde před večeří, je nějaká jiná, nesměje se, nemluví, vypadá, že plakala. Jde s Péťou do pokoje, kde mu říká, že tatínek měl v práci nehodu a už nepřijde, že umřel… Dokud to nezažijeme na vlastní kůži, nevíme, čemu vlastně čelíme. Každý ztrátu prožívá jinak, každý potřebuje různé odpovědi na různé otázky. S různou intenzitou vnímáme pohledy okolí, šepot mezi lidmi i nejistotu na obou stranách. Co teď honem říct? Co se v takových situacích říká? V naší poradně Vigvam nabízíme cesty, kterými se v takových chvílích mohou rodiny vydat, cesty, které jim usnadní nekomfortní situace ovládnout.

Potřebujete pomoci?

Ozvěte se nám zde nebo na tel.:606 160 646