Skip to content
podpurna skupina pro deti

Podpůrná skupina pro děti

Podpůrné skupiny pro děti se nám osvědčují jako doplnění individuální terapeutické péče. Možnost setkávat se s jinými dětmi, které mají také zkušenost s obdobnou ztrátou, se jeví jako naprosto klíčová k hlubokému pochopení daného problému. Sami účastníci obdobných skupin uvádějí, že je pro ně velmi důležité být v kontaktu s těmi, kteří také zažívají velkou bolest a jsou na tom stejně nebo o krok dál, mluví o naději, že tento stav dokázali zvládnout i jiní.

Lokalita

Nad Kazankou 47, Praha 7

Četnost

Jednou měsíčně

Doba trvání

2 hodiny

Přinášíme možnost o smrti mluvit, ale i mlčet. Vytváříme prostor, kde téma smrti není tabu, kde mají veškeré emoce své místo a kde malí i velcí mohou získat podporu pro svůj vlastní způsob truchlení, a přitom mít své blízké na dosah.

Službu poskytujeme BEZPLATNĚ

Max. počet osob: 10 účastníků

Jak skupiny vypadají?

Skupina je tvořena dětmi, které navštěvují Vigvam při individuálních nebo rodinných setkáních. Většině dětí, které skupinu navštěvují, zemřel jeden z rodičů, sourozenec, některým zemřel prarodič.

Skupinová práce je rozdělena do několika částí. V úvodní části spolu mluvíme o tom, jaká je naše aktuální situace, jak se máme, co zažíváme. O to se snažíme zážitkovou formou. Střed setkání je většinou zaměřený tematicky na to, co vyplývá z individuálních setkání s klienty. Věnujeme se také emočnímu prožívání celé situace různých členů rodiny. K tomu využíváme projektivní techniky. Kromě práce s kartami a terapeutickým pískovištěm se společně například díváme na tematické filmy. Součástí života ve skupině je také uvolnění a zábava. Chceme nechat děti zažít i životaplnou energii a dopřát jim nasycení pocitem sounáležitosti, přijetí a patřičnosti.

Skupina probíhá jednou měsíčně v pondělí mezi 16:00–18:00 pod vedením dvou stálých terapeutů, v současné chvíli jimi jsou BáraTerka.

Co dětem podpůrné skupiny přinesou?

  • Sdílení starostí i radostí a pocitů s lidmi s podobnou životní zkušeností.
  • Dodávání naděje – děti jsou ve skupině různě dlouho a v různých fázích truchlení.
  • Sdílení a nalézání řešení specifických obtíží: nové situace, komunikace s rodiči, komunikace se spolužáky, atp.
  • Místo bezpečí, kde je v pořádku, že pozůstalí říkají cokoliv. Zábavu a pocit uvolnění s dětmi i dospělými.
  • A mnoho dalšího.

Potřebujete naši pomoc?
Napište nám nebo zavolejte.

Šárka Grygarová, první kontakt