Skip to content
podpurna skupina pro dospele

Podpůrná skupina pro dospělé

Nabízíme podpůrnou skupinu pro pozůstalé, ve kterých se setkávají dospělí lidé, kterým zemřel někdo blízký, a kteří jsou v různém stádiu smutku. Účastníci skupin uvádějí, že je pro ně velmi důležité setkávat se s těmi, kteří zažívají obdobnou bolest a jsou na tom „stejně“ nebo o krok dál. Mluví také o tom, že jim skupinová setkání přinášejí naději, že vidí, že to tento stav zvládli přežít i jiní. Ti, kteří jsou o krok dál zase říkají, že jsou rádi a vidí smysl v tom, že můžou být nápomocní těm, kteří jsou na začátku tohoto bolestného procesu.

Lokalita

Nad Kazankou 47, Praha 7 nebo online

Četnost


Jednou měsíčně

Doba trvání


2 hodiny

Přinášíme možnost o smrti mluvit, ale i mlčet. Vytváříme prostor, kde téma smrti není tabu, kde mají veškeré emoce své místo a kde malí i velcí mohou získat podporu pro svůj vlastní způsob truchlení, a přitom mít své blízké na dosah.

Službu poskytujeme BEZPLATNĚ

Max. počet osob: 10 účastníků

ONLINE SKUPINA PRO VDOVY A VDOVCE
Skupina je uzavřená. Skupiny otevíráme 2x ročně, kdy sestavujeme skupinu nově. Do této skupiny se může hlásit kdokoliv, komu zemřel partner nebo partnerka, manžel nebo manželka.

Vstup do skupiny je možný nejdříve 3 měsíce od úmrtí. Pokud cítíte, že naši službu potřebujete dříve, zažádejte si, prosím, o některou z našich individuálních služeb. Děkujeme za pochopení. 

Pokud máte zájem se online skupiny zúčastnit, zanechte nám prosím na sebe kontakt zde. (Otevření skupiny proběhne na přelomu jara/léta 2023. Půjde-li vše podle plánu, ozveme se vám v květnu)

Skupina probíhá online.

SKUPINA PRO POZŮSTALÉ PO SEBEVRAŽDĚ BLÍZKÉHO
Skupina je uzavřená a je sestavená pouze z klientů, kteří využívají naše individuální služby a zemřel jim kdokoliv blízký, který spáchal sebevraždu. Vstup do skupiny je možný nejdříve 3 měsíce od úmrtí. Skupina probíhá offline v našich prostorách Nad Kazankou 47, Praha 7.

Jak skupiny vypadají?

Scházíme se jednou měsíčně v předem domluvené dny od od 18:00–20:00 (osobně), 19:00 – 21.00 (online). Na začátku si povídáme o tom, jak se máme a jestli do skupiny přicházíme s nějakým tématem, které bychom chtěli sdílet. Následuje prostor pro to, co klienti potřebují, případně jsou zařazeny tematicky zaměřené techniky připravené našimi terapeuty. Skupina je polouzavřená. Na příchodu nového člena se domlouváme tak, aby skupina byla pro všechny příjemná a bezpečná. Skupiny probíhají pod vedením dvou stálých terapeutů, v současné chvíli jimi jsou BáraLenka.

Co vám skupina přinese?

  • Nabízíme prostor pro sdílení starostí i radostí a pocitů s lidmi, kteří mají podobnou životní zkušenost.
  • Nabízíme prostor bezpečí, kde je v pořádku, že pozůstalí říkají cokoliv.
  • Při setkání dochází ke sdílení prožitků, vzpomínání, ale také můžeme řešit i praktické záležitosti, které jsou se smrtí blízkého spojeny.
  • Nabízíme místo, kde je možné plakat i smát se.
  • Je zde prostor pro to, co právě potřebujete.

Potřebujete naši pomoc?
Napište nám nebo zavolejte.

Šárka Grygarová, první kontakt