Skip to content
podpurna skupina pro dospele

Podpůrná skupina pro dospělé

Nabízíme podpůrnou skupinu pro pozůstalé, ve kterých se setkávají dospělí lidé, kterým zemřel partner/ka nebo manžel/ka, a kteří jsou v různém stádiu smutku. Účastníci skupin uvádějí, že je pro ně velmi důležité setkávat se s těmi, kteří zažívají obdobnou bolest a jsou na tom „stejně“ nebo o krok dál. Mluví také o tom, že jim skupinová setkání přinášejí naději, že vidí, že to tento stav zvládli přežít i jiní. Ti, kteří jsou o krok dál zase říkají, že jsou rádi a vidí smysl v tom, že můžou být nápomocní těm, kteří jsou na začátku tohoto bolestného procesu.

Lokalita

Nad Kazankou 47, Praha 7

Četnost

Jednou měsíčně

Doba trvání

2 hodiny

Přinášíme možnost o smrti mluvit, ale i mlčet. Vytváříme prostor, kde téma smrti není tabu, kde mají veškeré emoce své místo a kde malí i velcí mohou získat podporu pro svůj vlastní způsob truchlení, a přitom mít své blízké na dosah.

Službu poskytujeme BEZPLATNĚ

Max. počet osob: 5 účastníků

Jak skupiny vypadají?

Scházíme se jednou měsíčně v předem domluvené dny od 18:00–20:00. Skupiny jsou tvořeny klienty Vigvamu, kteří navštěvují i naše individuální terapie. Na začátku si povídáme o tom, jak se máme a jestli do skupiny přicházíme s nějakým tématem, které bychom chtěli sdílet. Následuje prostor pro to, co klienti potřebují, případně jsou zařazeny tematicky zaměřené techniky připravené našimi terapeuty. Skupina je polouzavřená. Na příchodu nového člena se domlouváme tak, aby skupina byla pro všechny příjemná a bezpečná. Skupiny probíhají pod vedením dvou stálých terapeutů, v současné chvíli jimi jsou BáraHanka.

Co vám skupina přinese?

  • Nabízíme prostor pro sdílení starostí i radostí a pocitů s lidmi, kteří mají podobnou životní zkušenost.
  • Nabízíme prostor bezpečí, kde je v pořádku, že pozůstalí říkají cokoliv.
  • Při setkání dochází ke sdílení prožitků, vzpomínání, ale také můžeme řešit i praktické záležitosti, které jsou se smrtí blízkého spojeny.
  • Nabízíme místo, kde je možné plakat i smát se.
  • Je zde prostor pro to, co právě potřebujete.

Potřebujete naši pomoc?
Napište nám nebo zavolejte.

Šárka Grygarová, první kontakt