Skip to content
intervence ve tride

Intervence ve třídě

Tragické úrazy na školních akcích, nebo i mimo ně, náhlá úmrtí, sebevražda… i s tím je možné se na úrovni školy setkat. Když zemře někdo, kdo do školy patřil, může být pro pedagogy nesmírně náročné se situaci věnovat. Stávají se totiž pozůstalými stejně tak, jako žáci a i oni mají své potřeby truchlení. I přes to někdy pedagogové s nejlepšími úmysly věnují energii a péči třídě a sebe dávají stranou. Nicméně v této (stejně jako i jiné) náročné situaci je dobré se zastavit a zajistit podporu jak sobě, tak i ostatním. Toto nabízejí naše jednorázové intervence, které jsou realizovány na půdě vaší školy dvojicí našich zkušených terapeutů. Služba je určena pro třídy základních a středních škol.

Lokalita

Praha

Datum konání

Po domluvě

Doba trvání

3,5 hodiny

Neprovedeme vás kompletním procesem truchlení, ale pomůžeme vám na jeho cestu vykročit. Intervence je zpoplatněna a v současné době je tato služba realizována jen na území Prahy.

Cena služby

Max. počet osob: Individuální

Jak intervence probíhá?

Intervenční práci ve třídě předchází telefonická konzultace našich terapeutů a školy. V případě zájmu o intervenci prosím vyplňte poptávkový formulář, který nám usnadní domluvu. Po jeho odeslání budete námi telefonicky kontaktováni a doladíme konkrétní podobu naší práce, případně projdeme kroky, které můžete udělat jako škola ještě před naším vstupem. V den intervence se terapeutický pár věnuje konzultaci s pedagogem, následně dvě hodiny pracuje ve třídě s třídním kolektivem a třídním učitelem a posléze je na místě dalších 30 minut k dispozici pro individuální dotazy a konzultace, a to jak pro dospělé, tak i žáky. Pro práci je třeba zajistit prostor, kdy je možné po tuto dobu setrvat v jedné učebně nerušeně. Při intervenční práci terapeuti pracují na otevření prostoru ke vzájemnému sdílení, slyšení se, vyjádření potřeb, možné vzájemné podpoře. Významnou částí je práce s aktuálním emocionálním prožíváním a zpracováním prvotního šoku.

Co vaší škole intervence přinese?

  • Podporu pro třídní kolektiv i jednotlivce.
  • Osobní kontakt s terapeuty, se kterými je možné se posléze telefonicky spojit pro navazující konzultaci.
  • Zpracování prvotních emocí a díky tomu možnost začít racionálněji vnímat okolnosti.
  • Nastartování kolektivu ke vzájemnému sblížení a podpoře.
  • Rozlučkový rituál a vykročení k přirozenému procesu truchlení.

Zajímá vás, jak třídní intervence fungují?

Zavolejte nebo napište:
+420 606 160 646

Šárka Grygarová, první kontakt