Skip to content
škola a smrt

Webinář preventivní práce s tématem smrti a ztráty ve třídě

Jak přinést do školy téma smrti a ztráty? Jaké techniky a přístupy použít, aby toto téma pro pedagoga i třídu nebylo zaplavující a nezůstalo tabu? Téma smrti a ztrát do školy patří. Stejně tak jako tam patří téma zrození a téma života. I jeho konec je něco, o čem je důležité mluvit, zejména v dnešní době. Na webinářích se seznámíte se třemi metodikami, které vám mohou výrazně pomoci. 

Lokalita

Celá ČR

Datum konání

Po domluvě

Doba trvání

4 hodiny

Webinář představí tři metodiky vytvořené poradnou vigvam ve spolupráci s Nadací Sirius. Jedná se o sérii tří filmů a tří metodik, které pokrývají téma ztrát a smrti, a to od malých ztrát jako je odstěhování kamaráda, nebo téma ztráty bezpečí v podobě nejranějších stádií šikany, až po samotné téma smrti. Samotné metodiky je možné zdarma nalézt na našem webu, webinář přináší prostor pro dotazy a práci s případnými obavami a nejistotami. Metodiky jsou určeny pro preventivní (nikoliv intervenční) práci se třídou.

Cena: 15 000 Kč

Počet účastníků: 30–35

Jak webinář probíhá?

Naše kolegyně na telefonu je k dispozici pro prvotní otázky, které máte v souvislosti s tématikou smrti. Pokud je hovor urgentní, může s vámi za pomoci technik krizové intervence zmapovat, co se vlastně děje a pomoci vám zvládnout vaše vlastní emoce v danou chvíli. Následně s vámi může domluvit bezprostřední kroky.


Pro další rozbor navazujících intervencí pro vás zajistí hovor s jedním za našich terapeutů. Ten se vám ozve a telefonicky spolu domluvíte vše potřebné – s kým je potřeba v danou chvíli mluvit, co od něj zjistit, koho dalšího zapojit, na co nezapomenout. Telefonátů zejména v urgentních situacích může být vícero, abyste vždy řešili třeba jen následující krok.

Co vám webinář přinese?

  • Získáte tři metodiky pro preventivní práci se třídou
  • Budete moci diskutovat své obavy a nejistoty spojené s tématy ztráty a smrti 
  • Vyzkoušíte si sami některé z technik, které budete následně moci využít se třídou

 

Webinář probíhá online, po individuální dohodě a dle kapacity organizace je ale možné domlouvat i realizaci webináře offline pro skupinu pedagogů, avšak pouze na území Prahy. Podmínky realizace včetně ceny a počtu účastníků jsou součástí individuální dohody.

Máte o webinář zájem?

Zavolejte nebo napište:
+420 606 160 646

Šárka Grygarová, první kontakt