„Láska a soucit jsou nutností, nikoli přepychem. Bez nich lidskost nemůže přežít.

Dalajláma XIV.

„Koncept Ubuntu: Člověk je člověkem prostřednictvím jiných lidí.“

Desmond Tutu

Markéta Jírová Exnerová

Jsem Markéta. Taky jsem žena, mamka, manželka, dcera, teta, kamarádka, dětská a rodinná psychoterapeutka, lektorka, supervizorka. 

Svůj profesní život mám spojený s dětmi, rodinami, učiteli a s neziskovým sektorem. Profesně jsem začala růst v roce 2001 ve VrakBaru v Jihlavě mezi skupinami „dětí ulice“ a školními třídami. Od roku 2006 zraji v SEMIRAMIS v inspirativním a zázračném světě dětí, rodičů, učitelů, škol a svých vzácných kolegů. 

Podobně, ač čerstvě, rostu ve Vigvamu opět spolu s dětmi, učiteli a skvělými kolegy. Mým teoreticko-praktickým kotvištěm je gestalt terapie, prevence, víra v téměř nekonečný lidský potenciál a energii, propojování, humor, kouzlo vzájemného lidského setkání, moc přítomného okamžiku a síla vztahu.

Proč Vigvam?

Vigvam je pro mě ojedinělou a vzácnou organizací, ve které se snoubí profesionální péče s upřímnou lidskostí a otevřeností. Ztrátu někoho blízkého vnímám jako velmi hluboký, bolestný a náročný okamžik, ve kterém si člověk zaslouží nebýt úplně sám. Zaslouží si bezpečný prostor pro všechno, co aktuálně potřebuje sdílet i nesdílet. Proto Vigvam. Dává mi smysl a taky mi přináší kontakt s lidmi, se kterými mi je léta profesně i osobně moc fajn.