„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“
V. Havel

Tereza Olivová

Jmenuji se Tereza a ve Vigvamu pracuji převážně s dětmi. Jejich svět mě totiž bavil vždycky 🙂 Chvíli jsem si myslela, že budu učitelka, ale celkem rychle se ukázalo, že je mi líp, když si můžu s dětmi volně povídat o tom, co je aktuálně zajímá, baví, tíží… Prostě o tom, kam je to zrovna táhne.

Dlouho jsem se věnovala práci s třídními kolektivy, kde jsme si povídali o věcech, které jsou pro ně v životě důležité a hledali společně cesty, jak žít spokojeně, ohleduplně a bezpečně. Po čase jsem pocítila, že abych mohla dětem v jejich světě ještě lépe pomáhat, je potřeba být v dobrém kontaktu s dospělými, kteří s dětmi žijí a mají na ně největší vliv. A tak jsem absolvovala výcvik v integrativní rodinné terapii v Institutu Petra Boše, Anima z.ú., který mě vybavil pro práci s celým rodinným systémem.

Proč Vigvam?

Vigvam mi dává velký smysl, víru v lidskou sílu, v životní energii, která v nás je a která nám umožňuje překonat i zdánlivě nepřekonatelné. Mám na nás ráda to, že umíme být v hlubokých a těžkých tématech, ale taky si užít odlehčenost, hravost a chvilky, kdy je líp. Baví mě, jak je každý člen týmu jiný, jak je náš celek pestrý a umožňuje nám vytvářet pro klienty různé přístupy pomoci tak, aby pro ně byly co možná nejlepší.