Skip to content
poradenske konzultace

Poradenství

Situací, jak se může ve škole objevit téma smrti, je mnoho – může se jednat o dítě, kterému někdo blízký zemřel, může zemřít někdo, kdo do školy patřil. Také se ale může jednat o menší ztráty, jako je smrt třídního zvířátka, která však může být pro děti zátěžová. I takové situace je dobré podchytit a věnovat se jim. Nikdy totiž nevíme, jak na ně děti vnitřně reagují a zároveň si na těchto menších ztrátách budují důležité strategie zvládání pro větší ztráty. 

Lokalita

Celá ČR

Datum konání

Po domluvě

Doba trvání

Individuální

Ať už je situace jakákoliv, vždy je třeba ji se zúčastněnými citlivě projít a věnovat jí dostatek pozornosti. Jsou kroky, které je dobré neopomenout. Obecné a základní poradenství nabízíme telefonicky a bezplatně.

Služba je BEZPLATNÁ

Konzultace probíhá po telefonu.

Jak poradenství probíhá?

Naše kolegyně na telefonu je k dispozici pro prvotní otázky, které máte v souvislosti s tématikou smrti. Pokud je hovor urgentní, může s vámi za pomoci technik krizové intervence zmapovat, co se vlastně děje a pomoci vám zvládnout vaše vlastní emoce v danou chvíli. Následně s vámi může domluvit bezprostřední kroky.


Pro další rozbor navazujících intervencí pro vás zajistí hovor s jedním za našich terapeutů. Ten se vám ozve a telefonicky spolu domluvíte vše potřebné – s kým je potřeba v danou chvíli mluvit, co od něj zjistit, koho dalšího zapojit, na co nezapomenout. Telefonátů zejména v urgentních situacích může být vícero, abyste vždy řešili třeba jen následující krok.

Co vám poradenství přinese?

  • Podporu a zorientování se ve vlastním prožívání.
  • Náhled z vnějšku
  • Základní informace o tom, jak postupovat při práci s jednotlivcem
  • Základní informace o tom, jak postupovat při práci s třídním kolektivem / klimatem školy
  • Obecné metodické náměty na možnou další práci

Máte o službu poradenství zájem?

Zavolejte nebo napište:
+420 606 160 646

Šárka Grygarová, první kontakt