Skip to content
129594356_164208068740153_7605169560870796671_n

Nastavení preventivních aktivit

Často mluvíme o tom, že téma smrti a ztrát je třeba otevírat dříve, než se s ním setkáme. Škola je skvělé prostředí, které tuto příležitost může využít a má velký potenciál. Prevence je velmi komplexní téma a když se podaří dobře vyladit, tak může usnadnit velkou část práce. 

Lokalita

Celá ČR

Datum konání

Po domluvě

Doba trvání

1–2 hodiny

V konzultacích o preventivním nastavení se můžeme zaměřit jak na jednu třídu a potřebu nastavení preventivních aktivit v ní (varianta TŘÍDA), tak ale i na celkový systém preventivního působení školy a to, jak téma smrti a ztráty zapojit systémově (varianta ŠKOLA). V případě systémové práce bychom využívali stávající Preventivní program školy, do kterého bychom zapracovávali možné segmenty práce zacílené na téma ztráty. 

Cena: 2 490 Kč

Konzultace probíhá online.

Jak nastavení preventivních aktivit vypadá?

Sejdeme se na to v online a budeme se dívat na to, čeho by vaše škole ráda docílila a jak je možné na tom pracovat. Pokud bychom se soustředili pouze na jednu třídu, pak bychom vycházeli z dotazníku, který vám bude dopředu zaslán. Ten se zaměřuje na historii třídy, současný stav a definici cílového stavu. Od něj se následně odrazíme pro praktickou práci a vytvoříme plán aktivit. Pokud bychom pracovali systémově a celoškolně, pak je třeba dopředu zaslat vytvořený Preventivní program školy, aby se na něj mohl pracovník dopředu podívat, prostudovat ho a připravit možné plány dopředu. 

Co vám konzultace nastavení preventivních aktivit přinese?

  • Ve variantě ŠKOLA budete mít ve svém Preventivním programu školy zaneseno i téma ztráty a smrti, které zpravidla nezpracovává, nicméně je velmi časté a současnou společností prostupující
  • Nastavení preventivního působení budou v souladu s již vámi vytvořeným plánem
  • Ve variantě TŘÍDA získáte konkrétní plán pro jednu třídu, jak téma ztrát a smrti postupně vnášet tak, aby nebylo děsivé a zaplavující, ale naopak přirozené a žáci ho mohli vnímat jako součást koloběhu života

Máte o nastavení zájem nebo chcete vědět víc?

Vyplňte následující formulář nebo nám zavolejte. Ozveme se vám a domluvíme podrobnosti. 

Formulář

Máte zájem o konzultaci?

Zavolejte nebo napište:
+420 606 160 646

Šárka Grygarová, první kontakt