Vzdělávání a sdílení dobré praxe jsou nejen pro pracovníky v paliativní oblasti zásadní. V našich kurzech se intenzivně věnujeme rozvoji kompetencí, vzájemné podpoře i osobní péči. S ohledem na to, že od prvního okamžiku jsou naši cílovou skupinou děti a jejich rodiny, naše kurzy se vztahují primárně na ně. Jsme proto nesmírně hrdí, že jsme měli možnost díky podpoře projektu Nadace rodiny Vlčkových proškolit v minulém roce 24 pracovníků z dětské paliativní péče.
Vedle toho, že byly kurzy dostupnější, podařilo se také vytvořit a ihned odpilotovat nový vzdělávací program – Práce s tělem v kontextu truchlení
Přestože si všichni uvědomujeme,že jsou vzdělávání, vzájemná podpora a prostor pro sdílení v rozvoji osobním, ale také profesním zásadní proměnnou, občas toto vše pod tlakem okolností hodíme na druhou kolej. Navíc především sdílení v oblasti paliativní péče má obrovskou hodnotu a umožní předcházet syndromu vyhoření. Připravení pracovníci svou práci vykonávají kvalitněji a mohou tak lépe pomoci dětem v paliativní péči i jejich rodinám nejen v procesu léčby, ale také v případě úmrtí, kde se pracovníci často střetávají s nejistotou. Přitom jsou to pro pozůstalou rodinu často ti, kterým věří nejvíce.
Právě takové projekty umožňují i v nepříznivých finančních podmínkách zajistit vzdělávání pracovníkům v této náročné profesi.
Děkujeme za zásadní podporu v roce 2023, díky které se podařilo posílit řady odborníků a zpřístupnit tak péči o pozůstalé v celé ČR.
O Nadaci rodiny Vlčkových
Nadaci rodiny Vlčkových založili v březnu 2021 manželé Katarína a Ondřej Vlčkovi za účelem rozvoje dětské paliativní péče v České republice. Z pravidelných výnosů původního vkladu zakladatelů je hrazen provoz Nadace a nadační programy.
V dubnu 2021 Vlčkovi pro Nadaci pořídili zchátralou usedlost Cibulka v pražských Košířích, kterou do roku 2026 promění na Centrum dětské paliativní péče a lůžkový hospic.
Publikováno: 23. 1. 2024