Skip to content

Co vás čeká na Dni s Vigvamem 2020?

Den s Vigvamem je po roce opět tady! Naše kulturně-sportovní akce se zábavním programem proběhne opět na Ladronce. Přijďte si užít krásné odpoledne plné aktivit pro rodiny s dětmi i jednotlivce. Naším hlavním tématem je smrt a rádi bychom toto téma otevírali také ve společnosti, ne jen v uzavřených kruzích. Proto jsme tento rok rozšířili program také o panelové diskuze s odborníky a pozůstalými. Užijte si tento „dospělácký“ program naplno, zatímco se vaše děti vyblbnou v hlídacím koutku, na Indiánské stezce nebo u pódia s aktivitami určenými speciálně pro ně. 

Aktivity pro děti

Děti čeká na Ladronce odpoledne plné zábavy. Nejen že si budou moct projít Indiánskou stezkou plnou úkolů, kterou pro ně připravuje Liga lesní moudrosti, ale užijí si také mnoha představení a pohybových aktivit. U dětského pódia si budou moct například zatančit při tanečním workshopu, zrelaxovat se při józe, podívat se na divadlo nebo si poslechnout předčítání knihy.

Součástí programu pro děti budou také nejrůznější doprovodné aktivity. Těšit se můžete na dílníčku pod vedením školky Bambíno, kde si vyrobíte čelenku s peřím, lapač snů nebo indiánské kouzlo. Roztomilou závěsnou dekoraci si připravíte u stánku Mimimo, s hračkami Merhaut se podíváte do světa výroby dřevěných zvířátek, díky Kavalu si vyzkoušíte malovat na látku, Miju domečky pro vás chystají výrobu roztomilých zajíčků a u stánku Ťapťapky na vás také čeká ruční tvoření. Vysílení vší tou kreativitou si mohou děti odpočinout i zablbnout u stánku Utukutu, který přijede se všemi svými perfektními balančními produkty.

Program pro dospělé

Smrt, naše kolegyně | panelová diskuze s odborníky
Zajímá vás, proč naši práci děláme tak, jak ji děláme? Co všechno práce se smrtí obnáší? A co nám pomáhá nezbláznit se z práce s takhle těžkým tématem a životními osudy? Přijďte si od 15:00 poslechnout povídání s odborníky, kteří jsou se smrtí v dennodenním pracovním kontaktu. Máte otázky? Napište nám již nyní, co by vás zajímalo, zeptáme se jich na to za vás.

Smrt – jak se jí nenechat zválcovat | panelová diskuze s pozůstalými
Smrt do našich životů vstupuje nečekaně a bez pozvání. Jako jedna z mála si opravdu nevybírá a dokáže dokonale zaskočit. Přijďte načerpat inspiraci od lidí, kteří si prošli ztrátou milovaného člověka. Naši diskutující se rozhodli podělit o svůj životní příběh a sdílet s námi, jak vstoupila smrt i do jejich života.

Těšit se můžete také na vystoupení muzikanta Ondřeje Galušky, tombolu nebo rituál, při kterém zavzpomínáme na všechny naše mrtvé. A až na vás bude té smrti trochu moc, stavte se mezi 14. a 16. hodinou u stánku Revenium, kteří si pro vás chystají workshop výroby krásné podzimní dekorace – slamněných věnců. 

Během celého můžete své děti také svěřit odborníkům v dětském koutku, který pro nás zajišťuje Baby Office.

A vy si můžete odpočinout v chill zóně, která bude součástí prodejních stánků plných krásných věcí pro děti i domácnost. Díky školkám Bambíno nebude ani letos chybět bazárek oblečení pro malé i velké!

Odborné semináře

Meditace o smrti (již se nelze hlásit)
Jak mluvit s dětmi o smrti (již se nelze hlásit) 
Na odborné semináře je nutné se hlásit předem, jejich kapacita je omezená. Semináře jsou za symbolickou cenu, tato částka jde na chod Poradny Vigvam.

Běh

I letos pro vás připravujeme charitativní běh. Více si o něm přečtěte zde a nezapomeňte se přihlásit!


Akce se koná za podpory městské části Praha 6 a Magistrátu hlavního města prahy.

Publikováno: 22. 2. 2021

Další články

Jak o sebe pečovat v době zármutku?

Úmrtí blízkého může být jednou z nejtěžších událostí, kterým v životě čelíme. Emoční ztráta je natolik náročná,
Čtěte více

Sdílení a podpora jsou základ

Vzdělávání a sdílení dobré praxe jsou nejen pro pracovníky v paliativní oblasti zásadní. V našich kurzech se intenzivně
Čtěte více