Skip to content

Upcyklované košile Koshiless podpoří Poradnu Vigvam

Smrt rozděluje, může ale i spojovat. A to hlavně u rodin. Děti jsou ve chvíli ztráty nejvíce ohrožené nepochopením a sociálním vyloučením. Potřeba proaktivní péče a pomoci je u nich o to větší, že si o ni sami neřeknou. Pochopit, co se děje v dětech, když jim tragicky zemře někdo blízký, pomáhá rodinám Poradna Vigvam.

Mluvit o smrti je těžké pro všechny. O to těžší je mluvit o smrti s dětmi. Obvykle tyto hovory doprovází strach a nejistota, abychom neřekli něco špatně a křehké dětské duši tím neublížili ještě víc. Velmi důležitá je v těchto případech otevřenost, přímost a akceptování jejich pocitů. Děti se se ztrátou vyrovnávají vlastními způsoby a různým tempem. S pochopením, jak vnímají smrt děti, pomáhá dospělým Poradna Vigvam, která pořádá krizovou terapii pro rodiny zasažené náhlou smrtí blízkého. Důležité je přijít včas, aby vyškolení terapeuti dokázali účinně pomoct. 

„Nezpracovaná ztráta s sebou do budoucna přináší velká omezení. Může způsobit rozpad rodinného systému, závislost na návykových látkách, rozvoj psychických poruch a neschopnost vést v dospělosti spokojený rodinný život,“ říká Sylvie Stretti, ředitelka poradny Vigvam.

Při krizové terapii se věnuje pozornost jak dospělému, tak dítěti. Propracovaný systém dává možnost všem členům rodiny pracovat s žalem svým tempem. Díky tomu je možné předcházet traumatu. Pochopení a přijmutí ztráty je zásadní pro další život. 

„Pro nás je v tuto chvíli velmi důležité dávat o Vigvamu vědět. Jedině tak se k nám potřebné rodiny dostanou včas. Během roku pořádáme charitativní akce a spolupracujeme také se značkou Koshiless, která pro nás navrhuje limitované edice košil s ručními výšivkami,“ říká marketingová manažerka Poradny Vigvam Eva Pecha. 

Na přelomu roku jste měli možnost na chod Poradny Vigvam přispět koupí košile s nápisy v rámci série Žít__Zemřít, kterou podpořila blogerka Markéta Bártová. Začátkem května se pak spustí prodej 5 košil s májově laděnými nápisy „S láskou k životu“. Na nafocení této kampaně se podílela Karolína Břinková z blogu Inkpotstories.

TIP – Májové košile na podporu Poradny Vigvam
Pět košil s ručně vyšitým nápisem „S láskou k životu“ můžete zakoupit od začátku května. Vytěžek z prodeje putuje na chod Poradny Vigvam. Košile jsou zpracované metodou upcyklace, při které je kladen důraz na využívání nechtěného materiálu. 

Košile zakoupíte na www.koshiless.cz
Cena: 1200 Kč

Publikováno: 22. 2. 2021

Další články

Sdílení a podpora jsou základ

Vzdělávání a sdílení dobré praxe jsou nejen pro pracovníky v paliativní oblasti zásadní. V našich kurzech se intenzivně
Čtěte více

První Vánoce bez zemřelého: doba od úmrtí nehraje roli, rezignováním na svátky smutek nevytěsníte

Vánoce bývají pro pozůstalé velmi náročným obdobím. Zatímco si všichni spíše jen v duši přejeme, aby
Čtěte více